• Podłogi drewniane na lata
    Podłogi drewniane na lata
  • Drewno w łazience
    Drewno w łazience
  • Schody
    Schody
  • Renowacja schodów
    Renowacja schodów

Nie możliwe? A jednak możliwe. Odpowiedni dobór drewna materiałów oraz staranne wykonanie gwarantują, że podłodze drewnianej w łazience nic się nie stanie. Podłoga taka jest ciepła w dotyku, antypoślizgowa a poza tym piękna, trwała i doda niepowtarzalnego charakteru każdej łazience.
Myśląc o podłodze drewnianej w łazience, należy wziąć pod uwagę jakie drewno zostanie użyte do jej wykonania. Nie każdy gatunek drewna do tego się nadaje. Mowa jest tutaj nie tylko o drewnie europejskim, lecz również o drewnie egzotycznym. Drewno to musi spełniać określone parametry. Powinno być stabilne wymiarowo oraz być odporne na działanie wody w dłuższym kontakcie z nią. Niestety nie wiele gatunków drewna jest w stanie podołać takim wymaganiom. Tylko nieliczne gatunki drewna takie jak Teak, Doussie, Merbau, Ipe, Palisander mają pożądane właściwości i mogą być stosowane jako podłoga drewniana w łazience.

Do przyklejenia parkietu w łazience zaleca się użycie jedno lub dwu składnikowych klejów poliuretanowych. Są to kleje elastyczne lub twardo elastyczne, które bardzo dobrze kompensują pracę drewna, a przy tym same nie ulegają tak łatwo rozwarstwieniu lub też zerwaniu.
Aby zminimalizować niekorzystne działanie wody na podłogę drewnianą w łazience można ułożyć podłogę stosując dystanse pomiędzy każdą z klepek parkietu. Powstałą szczelinę wypełnia się specjalną masą uszczelniającą, która jest dość plastyczna i pozwala tym samym na swobodną pracę drewna. Wypełnienie takie zapobiega wnikaniu wody między klepki parkietu, niwelując niepożądane zmiany wymiarów klepki lub też jej deformację.
Do zabezpieczenia takiej podłogi najkorzystniej jest zastosować olej lub twardy olejo-wosk. Produkty te zabezpieczają drewno hydrofobowo, chroniąc je przed wnikaniem wilgoci w głąb drewna. Ważną cechą tej grupy produktów jest możliwość wykonywania częstych konserwacji podłogi, bez potrzeby szlifowania posadzki parkietowej. Pielęgnacja takiej podłogi, polega na naniesieniu na jej powierzchnię oleju renowacyjnego, celem odnowienia jej powierzchni oraz ponownego zabezpieczenia przed wilgocią.
Na koniec całość podłogi uszczelniana jest przy każdej ścianie sylikonem. Zabezpiecza to podłogę przed wodą w przypadku jej zalania.
Takie wykonanie podłogi daje nam pewność i gwarancję, że będzie ona nam służyć długie lata.